(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), obligatoryjna, dokonywana zwykle w skali rocznej analiza: przyczyn wypadków przy pracy, chorób zawodowych i parazawodowych, zrealizowanych działań z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej, stanowiąca podstawę do wszczęcia nowych, w miarę możliwości skuteczniejszych, działań ukierunkowanych na ochronie pracowników przed negatywnym wpływem czynników środowiska pracy.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), trudna do rozpoznania, ostra, gorączkowa, odkleszczowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie zaliczane do riketsji. Objawy chorobowe przypominają grypę (gorączka, bóle głowy, złe samopoczucie, kaszel, itd).
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), rzadka, przypominająca malarię, odkleszczowa choroba pasożytnicza wywoływana przez pierwotniaki z rodzaju Babesia.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), badania (szacowanie) lub pomiary stężeń lub natężeń rozpoznanych i udokumentowanych czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy w celu porównania ich z wartościami dopuszczalnymi
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), specjalistyczne badania czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy, których tryb, metody, rodzaj i częstotliwość określa stosowne rozporządzenie Ministra Zdrowia.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), badania, wykonywane wyłącznie w razie wystapienia przypadku choroby zawodowej, u pracowników zatrudnionych na stanowiskach pracy stwarzających podobne zagrożenie i ukierunkowanych na wczesną diagnostykę ewentualnych zmian chorobowych u tych pracowników.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), profilaktyczne badanie okresowe pracowników pracujących w warunkach narażenia na działanie substancji i czynników rakotwórczych lub pyłów zwłókniających po zaprzestaniu pracy w tych warunkach lub po rozwiązaniu stosunku pracy. Badania te wykonywane są w przypadku, gdy zainteresowany pracownik zgłosi wniosek objęcia go tymi badaniami.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), profilaktyczne badania lekarskie obecnego pracownika potwierdzające brak lub istnienie przeciwwskazań do wykonywania czynności służbowych na określonym stanowisku i w określonych warunkach środowiska pracy (czynniki szkodliwe, uciążliwe, zagrożenia) w każdym przypadku niezdolności pracownika do pracy trwającej dłużej niż 30 dni
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), każde kolejne profilaktyczne badania lekarskie obecnego pracownika potwierdzające brak lub istnienie przeciwwskazań do wykonywania czynności służbowych na określonym stanowisku i w określonych warunkach środowiska pracy (czynniki szkodliwe, uciążliwe, zagrożenia) w terminach określonych przez lekarza.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), profilaktyczne badania lekarskie przyszłego/zatrudnianego pracownika stwierdzające brak lub istnienie przeciwwskazań do wykonywania czynności służbowych na określonym stanowisku i w określonych warunkach środowiska pracy (czynniki szkodliwe, uciążliwe, zagrożenia).
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), stan warunków oraz organizacji pracy i zachowań pracowników zapewniający wymagany poziom ochrony ich zdrowia oraz życia przed zagrożeniami występującymi w środowisku pracy.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), posiadające zdolność wywoływania objawów chorobowych drobnoustroje komórkowe lub wytwarzane przez nie produkty, zewnętrzne i wewnętrzne pasożyty człowieka lub wytwarzane przez nie produkty, cząstki bezkomórkowe zdolne do replikacji lub przenoszenia materiału genetycznego, w tym zmodyfikowane genetycznie hodowle komórkowe lub wytwarzane przez nie produkty.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), (choroba z Lyme, krętkowica kleszczowa) choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica, które są przenoszone na człowieka przez kleszcze.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), dokument potwierdzający, że określony wyrób jest wykonany zgodnie z wymaganiami określonych norm i/lub dokumentów normatywnych, wystawiony przez upoważnioną do wydawania certyfikatów zgodności jednostkę.
(bezpieczeństwo i higiena pracy w leśnictwie), choroba nie ujęta w wykazie chorób zawodowych lecz powstanie jej możliwe jest z dużym prawdopodobieństwem do powiązania przyczynowo-skutkowego, w wyniku postępowania dowodowego, z charakterem wykonywanej pracy.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » Wszystkich stron: 13