Dział
Natura 2000
Ilość znalezionych haseł: 24
(ochrona przyrody, natura 2000), zidentyfikowane w trakcie inwentaryzacji przyrodniczej lub inwentaryzacji przyrodniczej dla potrzeb oceny zasadniczej, biotopy, w których ptaki rzadkie lub zagrożone wyginięciem:
a) przebywają poza okresem aktywności dobowej, b) zdobywają pokarm, c) odbywają gody,d) przysposabiają nowe pokolenie do samodzielnego życia,e) gromadzą się przed odlotami,f) zapadają na odpoczynek w trakcie okresowej migracji,g) zimują, oraz h) wykonują inne czynności, ważne z punktu widzenia ich życia osobniczego.
Zobacz więcej...
(ochrona przyrody, natura 2000), powstanie barier infrastrukturalnych, prowadzących do: a) dezintegracji zbioru obszarów funkcjonalnych, związanego z miejscami gniazdowania oraz przebywania, poza okresem aktywności dobowej, ptaków gatunków rzadkich lub zagrożonych wyginięciem, polegającej na pozbawieniu, w całości lub w części, niektórych z tych obszarów zdolności do zaspokajania potrzeb życiowych tych ptaków orazb) podzielenia oraz wywołania innych zjawisk w obrębie specjalnego obszaru ochrony siedlisk, w wyniku których:- siedliska przyrodnicze, wymagające specjalnej ochrony przekształcą się w zniekształcone siedliska przyrodnicze oraz- nastąpi spadek liczebności osobniczej gatunków fauny oraz flory, podlegających w tym obszarze specjalnej ochronie.
Zobacz więcej...
(ochrona przyrody, natura 2000), są to:a) nieożywione składniki:- gleby, w tym składniki hydro – i atmosfery tej gleby,- skały macierzystej gleby, w tym składniki hydro i atmosfery tej skały, z uwzględnieniem lit. b) drugie tiret,- atmosfery otwartej, z uwzględnieniem lit. b) trzecie tiret,- hydrosfery powierzchniowej,znajdujące się w ramach zwartej powierzchni ziemskiej, ustalonej co do usytuowania, areału i przebiegu granicy, b) klimat i mikroklimat charakteryzujący przestrzeń, wyznaczoną przez:- areał wyżej wymienionej zwartej powierzchni ziemskiej,- miąższość skały macierzystej , o której mowa w lit. a), istotną z punktu widzenia kształtowania zintegrowanej zdolności, o której mowa w lit. c),- wysokość atmosfery otwartej, o której mowa w lit. b), istotną z punktu widzenia kształtowania zintegrowanej zdolności, o której mowa lit. c),
c) powiązania, oddziaływania oraz zależności, charakteryzujące elementy, o których mowa w lit. a) – b),
d) zintegrowaną zdolność elementów, o których mowa w lit. a) – c) , do stwarzania warunków wzrostu, rozwoju oraz przemian w obrębie biocenozy, charakteryzującej przestrzeń, wymienioną w lit. b),
z tym, że przez biocenozę należy rozumieć rośliny, w tym tworzące roślinność leśną i rolną, zajmujące przestrzeń, wymienioną w lit. b), zwierzęta (wszelkie organizmy zwierzęce), bakterie, organizmy bakteriopodobne, sinice oraz wirusy, stale lub przez określony czas występujące w tej przestrzeni, rozpatrywane łącznie z powiązaniami, oddziaływaniami oraz zależnościami, w jakich pozostają wymienieni powyżej przedstawiciele świata organizmów żywych.
Zobacz więcej...
(ochrona przyrody, natura 2000), a) powierzchnia kołowa, której środkiem jest, ustalone w ramach inwentaryzacji przyrodniczej lub inwentaryzacji dla potrzeb oceny zasadniczej, miejsce stałego przebywania, poza okresem aktywności dobowej, osobników, będących przedstawicielami gatunku fauny, wymagającego specjalnej ochrony, zaś promieniem, podawana w bibliografii, odległość, na którą osobniki te oddalają się od miejsca stałego przebywania w ramach aktywności dobowej albo b) zbiór biotopów, potrzebnych życiowo osobnikom, będącym przedstawicielami gatunku fauny, wymagającego specjalnej ochrony, przylegających lub sąsiadujących z biotopem, w obrębie którego osobniki te zostały zidentyfikowane w ramach inwentaryzacji przyrodniczej lub inwentaryzacji dla potrzeb oceny zasadniczej, o ile łączna powierzchnia tych biotopów, liczona wraz z biotopem, w którym dokonano identyfikacji, odpowiada co najwyżej, ustalonemu na podstawie bibliografii, areałowi możliwej penetracji terenu przez osobniki danego gatunku w ramach cyklu aktywności dobowej.
Zobacz więcej...
1 2 »
Wszystkich stron: 2