Ilość znalezionych haseł: 401
(arborystyka, pielęgnowanie drzew), aktywna i dynamiczna ochrona drzew zakłada rewitalizację siedlisk naturalnych w miastach z właściwym doborem gatunków i odmian roślin. Zachowane tereny o charakterze naturalnym i półnaturalnym oraz obszary zrewitalizowane mogą w coraz większym stopniu naturalizować sztuczny charakter antropogenicznych siedlisk miejskich. Prowadzenie działań w miejskich nasadzeniach zieleni wymaga podejścia kompleksowego, obejmującego: bezpieczeństwo metod prowadzenia zabiegów, edukację, kształtowanie poglądów społecznych, ochronę walorów estetycznych, ochronę wartości historycznej, ochronę bioróżnorodności roślinnej i zwierzęcej, ochronę walorów rekreacyjnych, ochronę wód, określenie sposobów zwalczania chorób i szkodników roślin.
Zobacz więcej...
(turystyka), aktywne udostępnianie lasu to program Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe jako wspólne przedsięwzięcie jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych, w ramach którego w latach 2011-2013 powstały 22 parkingi leśne i 251 miejsc postoju pojazdów. Celami programu są: 1. Zapewnienie społeczeństwu, w związku z realizacją przez Lasy Państwowe pozaprodukcyjnych funkcji lasu w ramach trwale zrównoważonej gospodarki leśnej, możliwości wypoczynku, rekreacji, uprawiania turystyki oraz krajoznawstwa z wykorzystaniem lasów Skarbu Państwa oraz ich otoczenia poprzez pokrycie terenu Polski siecią m.in. parkingów leśnych i miejsc postoju pojazdów. 2. Wzrost efektywności edukacji leśnej społeczeństwa oraz promocji polskiego modelu leśnictwa, w tym promocji Lasów Państwowych, poprzez wykorzystanie do tej działalności sieci parkingów i miejsc postoju pojazdów (o których mowa w pkt 1). 3. Urzeczywistnianie misji Lasów Państwowych w tym zakresie, w jakim wiąże się ona z przyczynianiem się Lasów Państwowych (także w kooperacji z organami i instytucjami lokalnymi i powinności publicznych) do rozwoju terenów niezurbanizowanych, a tym samym do zmniejszania bezrobocia na tych terenach. W realizację programu na różnych etapach jego realizacji zaangażowane są zarówno nadleśnictwa, jak i zakłady Lasów Państwowych, w tym Osrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.
Zobacz więcej...
(ergonomia w leśnictwie), przedłuża okres aktywności, a działania w tym zakresie powinny być prowadzone równocześnie na wszystkich płaszczyznach oddziaływania, w tym:- indywidualnej poprzez propagowanie i inicjowanie działań wzmacniających indywidualne kompetencje i możliwości wykonywania pracy, podnoszenie indywidualnej wydolności i sprawności fizycznej, upowszechnienie kształcenia ustawicznego w różnych dziedzinach umożliwiającego wielokierunkowe kształcenie i uzyskiwanie kilku zawodów,- przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie zasad zarządzania wiekiem w kontekście warunków pracy oraz zmian organizacyjnych np. elastyczne godziny pracy, praca w niepełnym wymiarze godzin, dłuższe przerwy między wysiłkami, dostosowywanie kompetencji pracowników do zadań poprzez szkolenia,- społeczeństwa poprzez zmianę postaw wobec pracy i przechodzenia na wcześniejszą emeryturę, przeciwdziałanie dyskryminacji, poprawę świadomości zagadnień związanych z wiekiem pracownika w polityce pracy czy zmianę przepisów prawnych regulujących wychodzenie z rynku pracy.
Zobacz więcej...
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »
Wszystkich stron: 27