R
Ilość znalezionych haseł: 712
(ochrona przyrody, natura 2000), ogół czynności, następujących równolegle lub po zakończeniu przedsięwzięcia rehabilitacji zniekształconych biotopów, o ile była ona potrzebna, rozpoczynanych pozyskaniem materiału rozmnożeniowego gatunków fauny, w tym ptaków, oraz flory lub od odłowieniem odpowiedniej liczby osobników, należących do gatunków fauny, a kończonych:a) wprowadzeniem osobników, reprezentujących gatunki flory do biotopu,b) wsiedleniem osobników, reprezentujących gatunki fauny, w tym gatunki ptaków do biotopu,c) ochroną oraz hodowlą, w tym pielęgnowaniem, osobników, reprezentujących gatunki flory oraz fauny, trwającą przez odpowiednio długi czas, liczony od wprowadzenia, o którym mowa w lit. a), lub wsiedlenia. o którym mowa w lit. b).
Zobacz więcej...
(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), centralna hierarchiczna baza danych używana w systemach Microsoft Windows 98, Windows CE, Windows NT i Windows 2000 do przechowywania informacji, które są niezbędne do skonfigurowania systemu dla co najmniej jednego użytkownika, aplikacji i urządzeń sprzętowych.
Rejestr zawiera informacje, do których system Windows stale odwołuje się podczas swojej pracy, na przykład profile poszczególnych użytkowników, aplikacje zainstalowane na komputerze oraz typy dokumentów tworzonych przez te aplikacje, ustawienia arkuszy właściwości folderów i ikon aplikacji oraz informacje, jaki sprzęt istnieje w systemie i które porty są używane.
Rejestr zastępuje większość tekstowych plików ini używanych w systemie Windows 3.x oraz pliki konfiguracji systemu MS-DOS, takie jak Autoexec.bat i Config.sys. Chociaż rejestr jest używany w kilku systemach operacyjnych Windows, występują pewne różnice między rejestrami w poszczególnych systemach.
Gałąź rejestru to grupa kluczy, podkluczy i wartości w rejestrze, która ma zestaw plików pomocniczych zawierających kopie zapasowe ich danych.
Zobacz więcej...
(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), Systemy RCP przeznaczone są do zbierania i przetwarzania informacji o rzeczywistym czasie pracy. Podstawowym zdarzeniem, które rejestruje system jest użycie indywidualnej karty pracowniczej, która może być wykonana w formie plastikowego identyfikatora. Zbliżenie do czytnika i moment odczytu oraz fizyczne położenie urządzenia decyduje o logicznym znaczeniu odczytu.
Połączenie odczytanych zdarzeń z definiowalnym harmonogramem czasu pracy pozwala wyliczać realne wartości czasu pracy. Moduł może obsłużyć praktycznie wszystkie używane w praktyce kalendarze czasu pracy zakładu. W skrajnym przypadku każdy z pracowników, lub grupa pracowników może dysponować własnym harmonogramem czasu pracy. W ten sposób wypełnienie ustawowych zobowiązań związanych z kontrolą, nadzorem i rozliczaniem czasu pracy jest bardzo łatwe, sprawne i co najważniejsze – rzetelne.
System RCP dostarcza także wielu predefiniowanych raportów i zestawień o wewnętrznych próbach nadużyć, absencjach, czy niezgodnościach w rejestracji zdarzeń. Moduł ten posiada także wygodne narzędzia do rozliczania i planowania urlopów wypoczynkowych, rejestrowania zwolnień lekarskich i innych dowolnych absencji.
Zobacz więcej...
(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), komputer mobilny wraz z dedykowanym oprogramowniem, używany przez leśniczego. Rejestrator leśniczego jest podstawowym i niezastąpionym narzędziem pracy. Wdrożenie rejestratora leśniczego spowodowało zunifikowanie i uproszczenie obiegu dokumentów, pozwoliło na przyjęcie zasady jednokrotnej ewidencji zdarzeń gospodarczych, wyeliminowało błędy występujące podczas ręcznej ewidencji, przyspieszyło obieg informacji i wpłynęło na uwiarygodnienie danych. Jednocześnie zapewniony został szybki dostęp do aktualnych danych oraz umożliwiono wydajne planowanie i analizę zdarzeń gospodarczych.
Wśród aplikacji rejestratora leśniczego wymienić można programy Leśnik, Notatnik, Brakarz, LasTransfer, eLAS_mobile.
Najnowocześniejsze technologie stosowane w rejestratorach leśniczych dają olbrzymie możliwości wykorzystania ich potencjału w praktyce. Wszystkie te nowe elementy są w miarę potrzeb wykorzystywane w Lasach Państwowych. Można tu wymienić wykorzystanie takich technologii jak np. wydruki poprzez bluetooth, transmisja danych i zdalne wydruki za pomocą wbudowanych modemów GPRS, wykorzystanie GPS do nawigacji i pomiarów, szerokie wykorzystanie kolorowego ekranu dotykowego, itd.
Zobacz więcej...
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 »
Wszystkich stron: 48